Pokrycia dachowe i rynny
Wawin
Idealna rynna
Opatentowana konstrukcja

Systemy rynnowe Kanion to przykład przemyślanych i wypróbowanych instalacji odprowadzania wody deszczowej. Produkowane są z barwionego w masie, wysokoudarowego, nieplastyfikowanego polichlorku winylu – uPVC, dzięki czemu rynny są lekkie, wytrzymałe i odporne na korozję oraz zanieczyszczenia zawarte w wodzie deszczowej. Najważniejszym parametrem systemów rynnowych jest jednak wysoka efektywność odprowadzania wody deszczowej, nawet podczas bardzo ulewnych deszczy. Ma na to wpływ unikalna, chroniona patentem konstrukcja (profil z wywinięciami, „noski” wewnątrz rynny oraz wkładki złączek rynny), jak również materiał, z jakiego rynny zostały wykonane (uPVC). Materiał ten charakteryzuje się niższym niż w przypadku np. stali współczynnikiem chropowatości bezwzględnej. Gwarantuje to niespotykaną w przypadku innych materiałów efektywność hydrauliczną systemu oraz praktycznie samooczyszczanie rynien.


Wysoka efektywność systemu


System rynnowy KANION przeznaczony jest do odwadniania dachów obiektów różnej wielkości – od altan i garaży, domów jedno- i wielorodzinnych, bloków tarasowych, aż po duże obiekty wielkości hal fabrycznych czy magazynowych, gdzie jedną rurą spustową można odprowadzić wodę z dachu o powierzchni aż do 378 m2. Wysoka wydajność hydrauliczna pozwala na zwiększenie efektywnej powierzchni odwadnianego dachu za pomocą mniejszych średnic rynien i rur spustowych. Bez wątpienia wpływa to na poprawę estetyki budynku i oszczędność materiału.

Niezwykle prosty montaż

Prostota elementów oraz jednoznaczność ich przeznaczenia gwarantują łatwy i szybki montaż. Poszczególne elementy systemu łączone są ze sobą na wcisk (kształtki łączące posiadają fabrycznie wklejone uszczelki dwuwargowe wykonane ze specjalnego tworzywa EPDM). Klejone są jedynie denka. Montaż systemu nie wymaga więc specjalistycznych narzędzi. Aby jednak instalacja zmontowana została prawidłowo i osiągnęła pożądaną szczelność, warto skorzystać z pomocy specjalisty.
 

Bogata oferta

System rynnowy KANION jest oferowany w czterech rozmiarach rynny i czterech średnicach rury spustowej: KANION 160 - rynna o średnicy 160 mm, rura spustowa o średnicy 110 mm, KANION 130 – rynna, o średnicy 130 mm, rura spustowa o średnicy 110 mm lub 90 mm, KANION 100 – rynna o średnicy 100 mm, rura spustowa o średnicy 75 mm oraz KANION 70 – rynna o średnicy 75 mm, rura spustowa o średnicy 50 mm. Systemy KANION 160, KANION 100 oraz KANION 70 występują w czterech kolorach: ciemny brąz, biały, czarny i grafitowy, KANION 130 występuje dodatkowo w dwóch kolorach: miedzianym i ceglasto-czerwonym.
Atrakcyjność oferty dopełnia bardzo szeroki asortyment akcesoriów uzupełniających, takich jak: produkowane na zamówienie narożniki o dowolnych kątach rozwartych (jedno- i dwupłaszczyznowe), czyszczaki z kratką, koszyczki do leja spustowego czy siatki ochronne do rynny. Dodatkowo, bezpośrednie połączenie systemu rynnowego z kanalizacją umożliwia uniwersalny wpust deszczowy.

System z certyfikatem

 

Kontakt
42-200 Częstochowa
ul. Dmowskiego 1A
tel. 34 325 70 67, 606 899 117
centerbud@poczta.onet.pl
Dojazd
Pokrycia dachowe dojazd
Galeria
Pokrycia dachowe galeria
Współpraca
Pokrycia dachowe współpraca
Obecnie kotły co mają bardzo prostą obsługę ograniczoną do załadunku paliwa i usuwania popiołu.