Pokrycia dachowe i rynny
Marley

Systemy rynnowe z PCV

continental

Continental

Rynny systemu Continental odznaczają się klasycznym półokrągłym profilem z charakterystycznym wywinięciem. Różnorodność systemów Continental sprawia, że rynny tego typu stosowane są zarówno na małych, jak i dużych powierzchniach dachowych. Dowiedz się więcej...

duplex

Duplex

System ten składa się z rynny o szerokości 70 mm i głębokości 53 mm orazz okrągłej rury spustowej o średnicy 50 mm. Rynna o symetrycznym przekroju przeznaczona jest do odprowadzania wody z małych powierzchnidachowych. Dowiedz się więcej...

simplex

Simplex

System ten składa się z rynny o szerokości 65 mm i głębokości 46 mm orazz okrągłej rury spustowej o średnicy 50 mm. Rynna o skrzynkowym profilu przeznaczona jest do odprowadzania wody z małych powierzchni dachowych. Dowiedz się więcej...

deepflow

Deepflow

System ten składa się z rynny o szerokości 110 mm i głębokości 75 mm oraz z okrągłej rury spustowej o średnicy 68 mm. Rynna o samooczyszczającym, półeliptycznym przekroju charakteryzuje się dużą wydajnością. Dowiedz się więcej...

deepflow 150

Deepflow 150

System ten składa się z rynny o szerokości 150 mm i głębokości 75 mm oraz z okrągłej rury spustowej o średnicy 82 mm. Rynna jest głęboka, półokrągła, przeznaczona na dachy o zróżnicowanej powierzchni, produkowana w nowoczesnej technologii dwuwarstwowej koekstruzji. Dowiedz się więcej...

industrial

Industrial

System ten składa się z rynny o szerokości 150 mm i głębokości 75 mmoraz z okrągłej rury spustowej o średnicy 110 mm. Rynna o półokrągłymprzekroju przeznaczona jest do odprowadzania wody z dużych powierzchnidachowych. Dowiedz się więcej...

classic

Classic

System ten składa się z rynny o szerokości 120 mm i głębokości 75 mmoraz z okrągłej rury spustowej o średnicy 68 mm lub rury kwadratowej o przekroju 65 mm. Rynna Classic odznacza się profilem imitującym gzyms, dzięki czemu często znajduje zastosowanie na budynkach o klasycznej architekturze. Dowiedz się więcej...

stormflo

Stormflo

System przeznaczony jest do odbierania wody z bardzo dużych powierzchni dachowych. Składa się z rynny o średnicy 200mm i głębokości 133mm, oraz z rury spustowej o średnicy 160mm. Dowiedz się więcej...

Akcesoria

Akcesoria

Dowiedz się więcej...

continentalNajważniejszym zadaniem właściwie dobranego sytemu rynnowego jest zapewnienie prawidłowego i całkowitego odbioru wody z dachu budynku. Aby jednak upewnić się, czy wybrany system rynnowy odprowadzi wodę z dachu o danej powierzchni, warto skorzystać z wiedzy specjalistów z długoletnim doświadczeniem w produkcji rynien - firmy Marley.

System rynnowy Marley to najwyższa jakość
Swoją wysoką jakość rynny Marley zawdzięczają długoletniemu doświadczeniu w produkcji. Marley jako pierwszy w latach 50-tych ubiegłego stulecia wyprodukował w Anglii sztywną rynnę PCV. Pionierski pomysł sztywnej rynny Marley nieprzerwanie rozwija do dziś, systematycznie doskonaląc technologię. Rynny Marley spełniają normy PN EN 607, 12200, 1462 i produkowane są zgodnie z systemami zarządzania środowiskowego EN ISO 14001 i zarządzania jakości EN ISO 9001. Rynny Marley poprzez 50 lat swojej historii zyskały uznanie zarówno użytkowników jak i fachowców. świadczy o tym ich niezwykła popularność na najbardziej wymagającym w Europie rynku niemieckim oraz liczne nagrody branżowe.

System rynnowy Marley to uznanie fachowców

Firma Marley już od lat cieszy się pozycją lidera, czego dowodem są liczne nagrody. Markę Marley nagrodzili eksperci przyznając jej prestiżowy tytuł „Budowlanej Marki Roku” w latach 2004, 2005, 2006 i 2007 na podstawie niezależnych badań przeprowadzonych przez firmę ASM Centrum Badań i Analiz Rynku i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Rynny Marley zajmują w tym jedynym profesjonalnym rankingu marek w Polsce 1 miejsce nieprzerwanie od pierwszej edycji konkursu.


System rynnowy Marley to estetyczny wygląd

  • Szeroka gama kolorów. Ogromne możliwości aranżacyjne zapewnia wybór aż 10 oryginalnych barw w standardzie, a wysoka jakość kolorów i ich trwałość, gwarantują piękny wygląd domu na wiele lat.
  • Sekret trwałości barw. Wysoką trwałość kolorów i unikalny połysk, rynny Marley zawdzięczają technologii produkcji. Rynny Continental produkowane są w technologii dwuwarstwowej (co-ex). Każda rynna oraz rura spustowa składa się z dwóch warstw: grubszej wewnętrznej oraz cienkiej zewnętrznej. Warstwa zewnętrzna, widoczna po zamontowaniu systemu na budynku, wykonana jest z materiału silnie wzbogaconego w środki uszlachetniające, znacznie wzmacniające odporność na promieniowanie ultrafioletowe.
  • Niespotykana estetyka połączeń. Wszystkie kształtki systemów rynnowych zostały zaprojektowane, tak by wyglądały estetycznie po instalacji na budynku. Rury spustowe systemów Continental nie posiadają kielichów. Kolana, mufy i trójniki są wykonane tak, aby ściśle przylegały do rury. Dzięki temu na zainstalowanej rurze spustowej nie ma żadnych zgrubień, a rury z kształtkami wyglądają tak, jakby stanowiły jedną całość.

System rynnowy Marley to trwałość
W toku wielu lat doświadczeń ukierunkowanych na rozwój technologii, udało się ustalić najlepszy skład chemiczny rynien Marley. Swemu surowcowi (nieplastyfikowany, wysokoudarowy polichlorek winylu) rynny Marley zawdzięczają doskonałe właściwości chemiczne i biologiczne:

  • nie ulegają korozji,
  • nie ulegają uszkodzeniu podczas długiej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe,
  • nie wymagają malowania,
  • są odporne na szkodniki, substancje agresywne chemicznie zawarte w ptasich odchodach i kwaśnych deszczach.

Aby zapobiec szkodom spowodowanym obfitymi opadami śniegu, wszystkie systemy rynnowe firmy Marley zostały poddane testom symulacyjnym. Wyniki tych badań okazały się w pełni zadowalające.

Przez lata prowadzono także badania aby osiągnąć niespotykane dotąd mechaniczne właściwości rynien. Dzięki temu są one wyjątkowo elastyczne, a przez to odporne na uszkodzenia spowodowane uderzeniami, łatwo wytrzymują ciężar drabiny podczas prac dekarskich bądź konserwacyjnych ograniczając ryzyko trwałego odkształcenia.

Kolejną zaletą rynien Marley jest kompleksowy system kompensacji naprężeń. Pod wpływem zmian temperatur każde tworzywo zaczyna “pracować” - w czasie zimna części ulegają skróceniu, a wydłużają się przy wzroście temperatury. Dlatego przy projektowaniu systemów Marley zostawiono specjalny “margines”, dający poszczególnym elementom możliwość ruchu. Pozornie kłopotliwa cecha została wykorzystana dla podniesienia stabilności pracy systemu w każdych warunkach pogodowych.

Rynny Marley zapewniają łatwość konserwacji. Nie trzeba ich malować, a ich wyjątkowa gładkość, kilkakrotnie wyższa od innych materiałów ogranicza rozwój mikroorganizmów i ułatwia samooczyszczanie systemu.

System rynnowy Marley to łatwość montażu
Systemy rynnowe Marley są lekkie, a dokładność wykonania wszystkich elementów sprawia, że montaż można łatwo przeprowadzić samemu. Należy jednak:

  • przestrzegać zaleceń zawartych w instrukcji producenta,
  • używać wyłącznie elementów wyprodukowanych przez firmę Marley.
 

Montaż rynien
Zasady montażu są bardzo proste.
Do tego stopnia, że rynnę można zamontować samemu, ale polecamy skorzystać z fachowej pomocy.

 

Wszechstronne możliwości
Na specjalne życzenie klientów Marley wykonuje nietypowe kształtki w technologii cięcia i zgrzewania PCV. Proste dachy należą dzisiaj do rzadkości dlatego w wielu przypadkach jedynym rozwiązaniem jest wykonanie nietypowych kształtek. 

Elementy systemu rynnowego

System rynnowy składa się z rynien, rur spustowych oraz elementów łączących i mocujących. Jego uzupełnieniem są akcesoria, m.in. pasy nadrynnowe, siatki i osadniki. Przykładową instalację systemu rynnowego oraz nazewnictwo elementów pokazuje rysunek.

Dobór rynien i rur spustowych

W ofercie firmy Marley znajduje się 10 różnych profili rynien oraz 10 rodzajów rur spustowych. Możliwości połączenia odpowiednich rynien z rurami spustowymi pokazuje tabelka.

Systemy rynnowe Marley dostępne są w 10 różnych kolorach. Kolorystykę poszczególnych rodzajów rynien pokazuje tabelka.


* Podane w tabeli powyżej kolory RAL są najbardziej zbliżone do rzeczywistych

  • Dobór rozmiaru systemu rynnowego do powierzchni dachowej (rozmiar: 115 kB)

Montaż rynien

Systemy rynnowe Marley są bardzo łatwe do zamocowania. Lekkość materiału oraz dokładność w wykonaniu wszystkich elementów systemu sprawiają, że montaż można przeprowadzić we własnym zakresie, ale polecamy skorzystać z fachowej pomocy. Podczas instalacji rynien i rur firmy Marley należy skorzystać z informacji i zaleceń znajdujących się w instrukcji montażu.

Atesty

Rynny Marley spełniają normy PN EN 607, 12200, 1462 i produkowane są zgodnie z systemami zarządzania środowiskowego EN ISO 14001 i zarządzania jakością EN ISO 9001.

Kontakt
42-200 Częstochowa
ul. Dmowskiego 1A
tel. 34 325 70 67, 606 899 117
centerbud@poczta.onet.pl
Dojazd
Pokrycia dachowe dojazd
Galeria
Pokrycia dachowe galeria
Współpraca
Pokrycia dachowe współpraca
Obecnie kotły co mają bardzo prostą obsługę ograniczoną do załadunku paliwa i usuwania popiołu.